روغن کمپرسور , لیست قیمت روغن کمپرسور

روغن کمپرسور , لیست قیمت روغن کمپرسور : یکی از موارد مهمی که نباید در سیستم ها از آن غافل شویم ، روغن کاری است که البته در سیستم سرمایشی نیز برای عملکرد صحیح و درست آن ها بسیار ضروری و لازم به شمار می رود. اگر بخواهیم بهترین روش استفاده شده از روغن کمپرسور را بدانیم باید به سازنده دقت کنیم. روغن های مناسب ما را مطمئن می کنند که به راحتی قطعات مکانیکی بر روی یکدیگر حرکت نموده و یک لایه نازک روغن همیشه از آن ها محافظت می نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیست قیمت انواع روغن صنعتی و گریس های صنعتی و خوراکی می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید :

۰۲۱-۷۴۳۰۴

روغن کمپرسور

بهترین روغن کمپرسور

روغن کمپرسور هوا VDL برای استفاده از کمپرسورهای پیستونی، اسکرو یا مارپیچی و تیغه ی تولید و ساخته می گردد. میتوان به عنوان اصلی ترین ویژگی های این روغن به آزاد کردن سریع هوا بدون ایجاد در کف سیستم اشاره نمود.

این نوع روغنها در گریدهای متفاوتی از جمله 32 ، 46 ، 68 ، 100 و 150 میتوانند تولید شده و عرضه گردند.

ویسکوزیته یا گرانروی ؟

شاید بتوان گفت که یکی از مهم ترین عامل در انتخاب کمپرسور به شمار می رود و در صورتی که شما در خصوص گرانروی روغن تان اشتباه کنید، خیلی زود دستگاه تان را از دست بدهید. مثلا اگر شما روغن کمپرسور پیستونی را که عموما گرید صد تا صد و پنجاه را دارد در کمپرسور اسکرو که باید گرید آن 46 یا 68 باشد ، بریزید عمر دستگاه شما نیز تمام شود.

افزودنی جهت جلوگیری از کربنی شدن : شاید در برخی روغن ها دیده باشید که حالتی شبیه لواشکی پیدا میکنند که دلایل مختلفی برای این پدیده وجود دارد:

  • بالا بودن دما
  • وجود ذرات معلق زیاد
  • عدم وجود مقدار کافی این نوع افزودنی ها در روغن

چه روغنی درون کمپرسور ریخته شود؟

در صورتی که موضوع ویسکوزیته باشد ، ویسکوزیته های زیر به ترتیب برای کمپرسورهای اسکرو در مناطق گرم و سرد مناسب هستند:

  • Iso VG 46
  • Iso VG 68

برای کمپرسورهای پیستونی ویسکوزیته روغن مناسب شامل موارد زیر است:

  • Iso VG 100
  • Iso VG 150

لازم است بدانید که در روغن کمپرسور به ویژه کمپرسورهای اسکرو فقط بحث ویسکوزیته را به عنوان ملاک تصمیم گیری نمی توان در نظر گرفت بلکه همه ی پارامترهای مثل نوع معدنی یاسینتتیک بودن را نیز باید به خاطر داشته باشیم.

به صورت کلی از روغن های متنوعی برای کمپرسورها استفاده می شود که ویسکوزیت های متفاوتی دارند و به عنوان مثال میتوان به روغن های کمپرسور ، توربین، موتور و روغن های کمپرسور تبریدی اشاره نمود. هر کدام از این روغن ها دارای خصوصیت ها و ویژگی های متنوعی می باشند که می توانند در انواع کمپرسورها کارایی های مفیدی را از خودشان داشته باشند.

روغن کمپرسور هوا – روغن VDL – روغن کمپرسور سنتتیک

برخی از روغن های کمپرسور تولیدشان بر اساس سنتتیک می باشد. این روغن با پایه PG ( پلی آلکالین گلایکول) و PAO (پلی آلفا آلفین) تولید می گردند و برای روانکاری کمپرسورهای هوا در شرایط سخت و دمای های زیاد مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع روغن ها در مقابل زنگ زدگی و اکسیداسیون مقاومت زیادی دارند و شاخص گرانروی بالایی نیز داشته اند. استفاده از چنین روغن ها سبب بهینه سازی بازده کمپرسور می شوند و تا حدی زیادی موجب افزایش میزان زمان تعویض روغن می گردند و گاهی این نوع روغن ها را می توان تا هشت ساعت کارکرد مورد استفاده قرار داد.

همچنین استفاده از چنین روغن ها باعث افزایش میزان عمر فیلتر می گردند چون خاصیت ضد گرفتگی یا Anti clogging property داشته اند.