روغن صنعتی کاسترول | Castrol

روغن صنعتی کاسترول | Castrol : ( کاسترول ) یک شرکت جهانی بریتانیایی است که تولید کنده ی روغن های صنعتی و خودرو در جهان است که طیف گسترده ای از گریس ها و روغن ها و دیگر محصولات که کار روانکاری انجام می دهد را تولید می کند . این نام تجاری یعنی کاسترول بعد از اینکه روغن کرچک را به روانکاری های خود افزودند به وجود آمد . این کمپانی توسط شخصی به نام چارلز ویکفیلد تاسیس شده است . کمپانی کاسترول به عنوان تولیدکننده ی انواع گریس ها , روغن ها , روان کننده ها است که محصولات تولیدی این شرکت مورد استفاده ی صنعت هواپیما , خودروسازی , کشتی سازی و دیگر صنایعی که به چنین محصولاتی نیاز دارند است . دفتر این کمپانی در کشور انگلستان است و به صورت مستقیم با 46 کشور جهان در ارتباط است .

روغن صنعتی کاسترول Castrol

روغن صنعتی کاسترول Castrol

روغن صنعتی کاسترول Castrol

اکثر محصولاتی که توسط این کمپانی تولید می شوند مورد استفاده ی شرکت های بزرگ هستند مانند هوندا , آئودی , سیات , فورد و .. شرکت هایی هستند که از محصولات کاسترول در خودروهای خود استفاده می کنند .

لیست محصولات روغن صنعتی را در اینجا پیدا کنید : روغن صنعتی

روغن موتور کاسترول با دارا بودن مولکول های مغناطیسی که هوشمند نیز هستند می توانند به داخل قطعات فلزی موتور بچسبند و از قطعات دستگاه در مقابل ساییدگی و خوردگی حفاظت کنند و عمر سیستم را بالا ببرند و سبب کاهش هزینه ها شوند . خوردگی و ساییدگر دستگاه امثرا در زمانی اتفاق می افتد که موتور به مدت طولانی مدت گرم و روشن باشد و زمانی که سیستم خاموش می شود و متوقف می شود روغن های موتور از سطح هایی که حساس هستند و با آن ها در تماس است جدا می شود و به مخزن بازمی گردند و اگر بدون پوشش باشند در معرض آسب ساییدگی قرار دارد و سبب خرابی سیستم می شوند که روغن موتور کاسترول تا حدودی توانسته است به کمک این مشکل بیاید و لایه ای روغن کاسترول مانند آهن ربا به سطوح مورد نظر می چسبند و با محیا کردن لایه روغنی از سطوح فلزی را در تماس با سطح فلزی دیگر محافظت می کنند و از خرابی سیستم جلوگیری می کنند . روغن موتور های کاسترول به گونه ای طراحی شده اند که برای ون های سبک , خودروهای بنزینی , خودروهای CNG دار , خودروهای LPG دار و دیگر خودروهای دو دیفرانسلی و .. نیز مناسب هستند .

ویژگی روغن صنعتی کاسترول

  • استارت راحت و سریع
  • چسبندگی به قطعات جهت جلوگیری از ساییدگی
  • چسبندگی به قطعات داخلی موتورها
  • محافظت از قطعات موتور در برابر دماهای بسیار پایین و بالا
  • بهره مندی از تکنووژی به روز سنتتیک
  • سبب دوام و ماندگاری بیشتر سیستم

شرکت کاسترول از جمله شرکت های می باشد که انواع روغن ها، گریسهای صنعتی و روان سازهای مورد استفاده در صنعت خودرو سازی را تولید می کند. از سال دو هزار تاکنون این شرکت بزرگ ، یکی از نشانهای تجاری شرکت BP به شمار رفته است. این شرکت بریتانیایی به انگلیسی CAStrol، محصولات مختلفی را به بازار عرضه کرده است.

روغن موتور کاسترول

قبل از اینکه بخواهید روغن موتور را تهیه کنید باید بدانید که برای خودروی شما چه روغن موتوری مناسب میباشد و بهترین کار این است که شما به در موتور خود نگاهی بیندازید. چون شرکتی که خودروی شما را ساخته است درون در موتور خودرو روغنی که سازگار با خودروتان است را معرفی نموده است. البته برای اگاهی از روغن موتور مناسب برای خودروتان بد نیست به دفترچه خودرو نیز نگاهی بیندازید.

اصلا از روغن های تصفیه شده استفاده نکنید

یکی از کارهای که از گذشته تاکنون انجام شده است تصفیه روغن کاری می باشد که در چنین روشی افرادی که شغل آنها تعویض روغن خودرو بوده ، روغنهای را که از قبل استفاده شده اند درون صافی ها و فیلترها ریخته و سپس عملیات شیمیایی را بر روی آنها انجام میدهند و روغن مصرف شده را تقریبا به حالت اولیه خود بر می گرداند به معنی ساده تر روغن به حالت پیش از سوختگی خود می رسد.

این این روغن هیچ وقت نمی تواند خاصیت های اولیه خود را داشته باشد و قطعا عملکرد مناسبی را برای برای موتور خودرو ایفا نخواهد کرد به همین جهت شما می توانید برای تعویض اقدام به خرید روغن موتورهای کاسترول نمایید. لازم است بدانید که روغن کاسترول از کیفیت و مرغوبیت بسیار مناسبی برخوردار هستند.
روغن های که تصفیه شده هستند عموما از ترکیب چندین روغن با هم می باشند و از لحاظ علمی برای خودروهای که دور موتورشان بالاست اصلا مناسب نخواهند بود. این روغنها معمولا برای خودروهای سنگین مورد استفاده قرار میگیرند چون میزان روغنی که باید برای آنها استفاده شود حجم زیادی داشته است و همچنین دور موتور در این خودروها کم است.

شاید قیمت روغن برایتان خیلی مهم محسوب گردد ولی تنها حسن روغنهای موتور قیمت ارزان آنها می باشد ولی بد نیست که بدانید این روغن ها از نظر قیمتی فقط با کمپانی های معتبر و مطرح کمی تفاوت داشته اند و البته تاثیر و کارایی روغنهای مرغوب را به هیچ وج نداشته اند. از دیگر عوارضی که میتوان برای روغنهای غیر استاندارد مطرح کرد ، این است که معمولا چنین روغنهای بر روی قطعات و درون منافذ ظریف عبور روغن جرمی را به جای میگذارند که به تدریج سبب می شود این مفافذ و کانال ها مسدود گردند و در نتیجه سبب می شود تا برخی از قطعات به شکل استانداردی روغن کاری نگردند و این موضوع میتواند منجر به آسیب شدید به قطعات درون موتور گردد. در نهایت همیشه کارشناسان توصیه می کنند که برای تعویض روغن زمانی که میخواهید به یک تعویض روغنی مراجعه کنید روغنهای استانداردی را انتخاب کرده که آن ها توسط کمپانی مطرح و معتبر دنیا تولید شده اند. همانطور که می دانید شرکت کاسترول که در این زمینه فعال است از جمله این شرکتها می باشد.

شرکت روانکار شیمی ماهان به عنوان یک نماینده ی معتبر و رسمی در ایران اسنت که محصولات کاسترول را به سراسر نقاط کشور پخش می کند . برای خرید مطمعن این محصول باید آن را از نمایندگی های رسمی خریداری کنید .